مطالب دورژانس

انواع آرام بند دورژانس به لحاظ فنی

آرامبند بازویی برای درب لولایی دورژانس

پر کاربرد ترین نوع آرام بند از همین مدل است. چرا که اکثر دربها لولایی هستند و به دلیل سهولت به کار بردن آرامبند های بازویی می توان از این وسیله حتی سالیان سال پس از نصب درب لولایی استفاده نمود.

تکنولوژی های به کار رفته در این نوع آرامبندها از نوع تک سرعته، دو سرعته و سه سرعته می باشد که می بایست با توجه به وزن و عرض درب مورد استفاده قرار گیرد.

آرامبند بازویی برای درب لولایی
آرام بند پنهان درب لولایی

آرام بند پنهان درب لولایی دورژانس

یک نوع دیگر از آرامبندها وجود دارد که نمایان نیستند به همین دلیل ما از واژه پنهان برای این محصولات استفاده کرده ایم.

معمولا سفارش این نوع محصول باید هم زمان با سفارش درب انجام پذیرد تا نجار برای به کار بردن آرام بند بر روی درب آن را در نظر بگیرد.

دربهای که به آرامبندهای مخفی مجهز شده اند معمولا برای اماکن مجلل تر در نظر گرفته می شوند. به طور مثال درب های ورودی سالن کنفرانس یا درب ورودی تالارها و یا رستورانها و هر جایی که آرام بند بازویی به زیبایی آن مکان تاثیر منفی میگذارد استفاده می گردد.

آرام بند زیر سطحی دورژانس

این هم یک نمونه از انواع آرامبند است که معمولا برای درب های شیشه میرال استفاده میگردد و کاربرد بستن درب به آرامی و دو سرعته را دارد.

محل نصب این محصول زیر زمین است و به عنوان یکی از لولاهای درب نیز کاربرد دارد.

این محصول یکی از معدود وسیله هایی است که قادر است درب شیشه ای را دو سرعته و نیمه اتوماتیک کند. چرا که معمولا پس از ساخت درب شیشه ای نمی توان روی آن هیچ جای سوراخی اضافه کرد. 

آرام بند زیر سطحی
آرام بند درب کشویی

آرام بند درب کشویی دورژانس

یک نوع دیگر از انواع آرام بند ها برای دربهای کشویی است. این مدل همانطور که از نامش پیداست برای درب های لولایی و در مدلهایی برای درب ریلی قابل استفاده می باشد.

قیمت این نوع آرام بندها بالا و مراحل نصب آن نیز پیچیده تر و زمان بر تر می باشد. این محصولات را می توان برای درب های چوبی یا فلزی و در صورت فراهم نمودن زمینه برای درب های شیشه ای نیز استفاده نمود.

نکته مهم در استفاده از این آرامبند این است که می بایست درب کشویی قبل از نصب آرامبند به راحتی با دست باز و بسته شود و در هیچ نقطه ای از کارکردش سفت شدن یا گیر نداشته باشد.

آرام بند اتوماتیک دورژانس

اماکنی نیز وجود دارند که می خواهند برای ورود و خروج از درب  محدودیتی تعیین کنند یا برای تردد نیاز به تشخیص هویت باشد. در این شرایط از آرامبند های اتوماتیک استفاده می شود که به برق شهری وصل شده و درب عمل باز شدن و بسته شدنش را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

آرامبند اتوماتیک دورژانس را می توان به چشمی تشخیص حرکت یا به اکسس کنترل نیز متصل کرد تا به واسطه آنها عمل باز و بست درب را انجام دهد.

برخی از اماکن مثل بیمارستانها از یک سیستم تایمینگ نیز استفاده می کنند که مراجعین در زمانهای تعیین شده بتوانند جهت ملاقات از مریض از این درب استفاده کرده و پس از آن درب به صورت اتوماتیک غیر فعال می شود.

آرام بند اتوماتیک
شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره 91003369 تماس بگیرید.
خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *