مطالب دورژانس

آموزش نگهداری و تعمیر کرکره برقی پارکینگ در فصل پاییز

کرکره برقی

شرکت دوژانس به صورت 24 ساعته انواع درب های پارکینک را خدمات دهی میکند

021-72239 و 27664000-021

است. در طول ماه های تابستان کرکره برقی پارکینگی شما متحمل بیشترین بار رفت وآمد و البته باز و بسته شدن خواهد شد. آنچه گفت شده متذکر این مطلب است که در اواسط پاییز و زمستان،کرکره برقی است. در طول ماه های تابستان کرکره برقی پارکینگی شما متحمل بیشترین بار رفت وآمد و البته باز و بسته شدن خواهد شد. آنچه گفت شده متذکر این مطلب است که در اواسط پاییز و زمستان،شما نیازمند توجه بیشتری برای كاركرد هرچه بیشتر و بهتر و البته طولانی تر هستند. یکی از دلایل توجه بیشتر به کرکره برقی ها به علت تغییر شرایط فصلی می باشد. با سردتر شدن هوا موتور کرکره برقی و همچنین جک و فنر کرکر برقی سخت تر کار می کنند تا کرکره های اتوماتیکدر همان سرعتی حرکت کنند که پیشتر در هوای گرم كار میكردند.

برای اطمینان از كاركرد درست فنر و موتور کرکره برقی، مراقبت و تعمیرات پیشگیرانه فصلی بسیار ضروری است. بنابراین تعمیر کرکره برقی پارکینگ را بصورت دوره ای و فصلی، جدی بگیرید. در ادامه با سه روش تعمیر و نگهداری کرکره برقی پارکینگ را برای ممانعمت از خراب شدن قطعات کرکره برقی ها ها به شما آموزش خواهیم داد.

روغن کاری کرکره برقی

ساده ترین كاری که هركسی می تواند انجام دهد اسپری روغن کاری کرکره برقی روی قطعات متحرک کرکره برقی است. بخش مهم روغن کاری کرکره برقی این است نیاز تمام قطعات متحرک کرکره برقی به روغن یکسان نیست. لازم به ذكر است كه اصلا از Multi-Use WD 40 برای کرکره برقی پارکینگ استفاده نکنید. اگرچه در جلوگیری از تراکم آب و رطوبت بسیار عالی است اما می تواند روغن های دیگر را نیز دفع كرده یا شستشو دهد. ممکن است  که در ابتدا کار خوب به نظر برسد، اما در دراز مدت باعث خشك شدن غلتک های کرکره برقی خواهد شد.

در نظر داشته باشید که برای روغن کاری کرکره برقی حتما بلبرینگ ، فنر ها و لولا را روغن کاری کنید. با انجام روغن کاری کرکره برقی در زمان مناسب و میتوانید تا حد زیادی از خراب شدن زود هنگام تیغه های کرکره برقی پیشگیری کنید و طول عمر این محصول را افزایش دهید.

دلیل اصلی روغن کاری کرکره برقی این است که فشاری که موتور کرکره برقی در حین بالا و پایین آمدن تیغه ها تحمل میکند را کم کنید. به این تریتیب تیغه ها راحت تر میتوانند تحرک داشته باشند و از ایجاد صدای تیغه ها نیز پیشگیری میشود.

نکته  ای که باید در هنگام روغن کاری کرکره برقی در نظر داشته باشید این است که گاهی مجاز به استفاده از اسپری سلیکون هستید ولی توصیه میکنیم از گریس و Multi-Use WD 40 برای روغن کاری درب کرکره برقی استفاده نکنید.

گریس از ورود رطوبت به داخل جلوگیری میکند ولی در عین حال خاصیت روغن ها را از بین میبرد و در خود حل میکند.

روغن کرکره
روغن کرکره

گریس و روغن مناسب کرکره برقی

ما برای رو غنکاری کرکره برقی و قطعات متحرک، WD 40 Specialists یا روغن لیتیوم سفید و همچنین روغن سیلیکون مقاوم در برابر آب را  توصیه می کنیم. در بازار کرکره  برقی به این روغن ها روغن بلستر درب پارکینگ یا گریس لیتیوم سفید بلستر هم می گویند. این ها چند نمونه از روان کننده ها / گریس های با کیفیت خوب هستند که می توانید تقریبا درهر فروشگاه سخت افزاری پیدا کنید. حتما برای گریس کاری  و روغنکاری کرکره برقی از روغن و گریس مناسب کرکره برقی استفاده نمایید.

تراز کردن کرکره برقی

تراز نبودن درب کرکره برقی شما باعث  اضافه شدن فشار اضافی بر روی کرکره اتوماتیک شما باعث میشود چون کرکره برقی هنگام باز شدن نمی تواند وزن یکسانی را روی فنر و جک های کرکره برقی تقسیم کند. ادامه پیدا کردن این مشکل باعث می شود تا به مرورزمان موتور کرکره برقی خراب شده نیاز به تعمیر اساسی پیدا کند. با تراز کردن کرکره برقی پارکینگ خود بر اساس پارامترهای وزنی مناسب، فشار حاصل از باز و بسته شدن کرکره برقی بر روی موتور را به حداقل برسانید.

مطمئنا واگذاری نصب کرکره برقی ه نصاب حرفه ای کرکره برقی یکی از بهترین روش ها، برای جلوگیری از خرابی موتور کرکره برقی و متحمل شدن هزینه های تعمیر کرکره برقی است. برای خرید و نصب کرکره برقی و همچنین اطلاع از کرکره برقی با ما تماس بگیرید.

خوب است بدانید که اگر کرکره برقی شما درست تراز نشود هنگام قطع برق که باید بصورت دستی کار باز و بسته شدن آن انجام شود شما دچار مشکل خواهید شد. حال اگر کرکره برقی پارکینگ شما درست تراز شده باشد شما میتوانید به درستی  و درنهایت تعادل و با استفاده از انرژی کمتری کرکره برقی را باز و بسته کنید.

بررسی تراز بودن کرکره برقی

برای بررسی اینکه آیا کرکره برقی شما تراز هست یا نه، درب را کاملا ببندید. درصورت اتصال به یک اپراتور، آن را با کشیدن بند متصل به اهرم ،آزاد کنید. درب را تا نیمه بالا ببرید اگر درب درآن حالت ماند و سریعا و با فشار به سمت پایین برنگشت، به احتمال زیاد وضعیت درب مناسب بوده ودر تعادل است.اگر نه، لطفا سعی نکنید كه خود ان را تنظیم کنید، چرا که بسیار خطرناک است. درب ها کرکره برقی بسیار سنگین هستند و قطعا شما را دچار مشکل خواهند کرد. برای نصب کرکره برقی حتما با نصاب کرکره برقی با شرکت دو ژانس تماس بگیرید 

021-72239

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *